Žibintų ir Nykštukų šventė

Aplink viskas nurimsta, nutyla. Gamta panyra į sapną. Tuo laiku ir žmonės turėtų gyventi ramiau, daugiau laiko skirti savo vidiniam pasauliui.

Tykų lapkričio vakarą ikimokyklinio ugdymo skyriaus bendruomenė buvo sukviesta į „ŽIBINTŲ IR NYKŠTUKŲ ŠVENTĘ“. Įžiebti šviesą savo pačių pasigamintuose žibintuose ir savo sielose.

Esame dėkingi tėveliams, kurie atrado laiko kartu su vaikais sukurti savo žibintą.

Padedami Nykštuko, suradome tikrąją žibinto šviesą, nuo kurio vaikai įsižiebė ir savo žibintus. Visi šventės dalyviai kartu su Nykštuku (šokių mokytoja Rima Juškuvienė) pažaidėme keletą smagių žaidimų, paklausėme muzikos mokytojos Jūratės Petrošienės atliekamų dainelių apie šilumą ir šviesą.

Tikimės, kad žibintų švieselė perėjo į vaikų širdeles, o su savo žibintais parsinešta šiluma suteiks namams šilumos, artumo, jaukumo. Ir paskatins šeimą artimesniam, kūrybiškam artėjančių švenčių laukimui. Žmogus brandina idėjas savo pasąmonėje, kurias atėjus laikui realizuoja. Žibintų šventė sustiprina žmogų, pripildo jį vidinės šviesos, suteikia pasitikėjimo, įkvepia kūrybai ir suteikia daugiau vilties ir prasmės kiekvienai gyvenimo dienai. O laikas, visos šeimos praleistas kartu, ir rodomas pavyzdys savo vaikams, neįkainojami.

Sielos šviesa ir yra tikroji žibinto šviesa, kurią svarbu saugoti, prižiūrėti ir neleisti jai užgesti.

Meninio ugdymo mokytoja Ingrida Žadeikienė