Užgavėnių šėlsmo akimirkos „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“

Išaušo gražus ir malonus Užgavėnių rytas. Nuo pat ankstyvo ryto šurmuliavo Užgavėnių persirengėliai. Skambus persirengėlių čigonų klegesys pakvietė visus Užgavėnių šventės dalyvius į kiemą pasigalynėti su vis dar besipuikuojančia, spyglius rodančia žiema, kuri ir šį rytą barstė snaiges baltuoles.

Dainuodami Užgavėnių čigonų dainą, susirinkome darželio kiemelyje .Vijome žiemą iš kiemo labai triukšmaudami, skrabindami savo pasigamintais skrabalais, garsiai trepsėdami.  Dainavome tradicinę šventėsdainelę „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“-kvietėme saulytę ir paukštelius žiemos kelti, žaidėme linksmus žaidimus, pokštavome ir smagiai šurmuliavome. Vaikučius aplankė Užgavėnių personažai – meškutė, kurią reikėjo pažadinti iš gilaus žiemos miego,  Lašininis su Kanapiniu, daug čigonėlių, daktariukų.

Padedant persirengėliams, Lašininis buvo nugalėtas ir dabar septynias savaites karaliaus Kanapinis. Skambant muzikai vaišinomės Lašininio-lašinukais, Kanapinio-širdelių blynais, barankom ir virtuvės šeimininkių iškeptais blynais. Buvo smagu ir skanu.

Vyresnioji auklėtoja Rasa Užienė