Rugsėjo 1-osios šventė

Pažiūrėk – pirma rugsėjo pro rudens vartus atėjo.

Spalvos kitos ir žiedai – ūgtelėjo ir vaikai.

Vėl džiugi pirma rugsėjo astros žiedu pražydėjo.

Tau, rugsėji, tie žiedai ir linksmi vaikų veidai.

 

Sveikiname visus vaikučius ir jų tėvelius su naujaisiais mokslo metais. Tegul jie padės Jums patirti pažinimo ir atradimų džiaugsmus. Ir kviečiame į mokslo ir žinių šventę, kuri vyks rugsėjo 3 d. 9.30 val. darželio kiemelyje.

Bendruomenės vardu skyriaus vedėja Valerija Ubartienė

„Dovana“ patirta

Gegužės 16 dieną, būrelis mūsų įstaigos ugdytinių vyko į ekskursiją po Kamanų valstybinį gamtos rezervatą.

Kamanos yra vienas iš nedaugelio ne tik Lietuvos, bet ir Europoje dar mažai kultūros paliestas gamtos kampelis, išsaugojęs savo prigimties primityvumą.

Lankytojų centre pažiūrėjome G. Aleknos sukurtą filmą „Kamanų rezervatas“. Išsamesniam susipažinimui su rezervate saugomomis gamtos vertybėmis, pasinaudojome terminalais. Juose vaizdžiai pateikiama informacija apie pelkės ir miško ekosistemas bei augalų ir gyvūnų rūšis. Virtualios pažintinės kelionės metu supažinome su įvairiais pelkių dariniais – pelkių akimis, duburiais, liūnais, nuostabiais augalais ir paslaptingais gyvūnais, papasakojo kas užaugina pelkę, supažindino su augančias nuodingais augalais ir šnypščiančią angimi, bekojų driežu – gluodeną…

Tada nuvykome į pačias Kamanas. Mokamuoju taku, lydimi gidės Kristinos Grigaliūnienės, gyvai aplankėme pelkės augmeniją, Kamanų ežerą ir jame plaukiojančią gulbę giesmininkę.

Dėkojame LSDP Akmenės skyriui už tokią dovaną.

Metodinio darbo organizatorė Ingrida Žadeikienė

Laisvės gynėjų dienos paminėjimas

Kaip ir kasmet prisijungėme prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ .

8.00 val. užgeso šviesos ir dešimčiai minučių languose supleveno žvakelių liepsnos, simbolizuojančios gyvybę, šviesą, atmintį ir vienybę. Grupėse vaikučiams auklėtojos pasakojo apie 1991 metų sausio 13 d.  įvykius, didesnieji žiūrėjo  filmukus ir klausėsi E. Masiulytės dainos „Laisvė“. Vaikams buvo aiškinama, ką simbolizuoja neužmirštuolių žiedeliai, kuriuos prisisegė ne tik suaugę, bet ir mažieji ugdytiniai.

Vaikai savo įspūdžius perteikė dailės darbeliais. „Pelėdžiukų“ grupės vaikai nupiešė kolektyvinį piešinį, kurį pavadino „Laisvės gynėjų atminimui…“ . 10.30 val. visi rinkosi lauke, kur iš iškirptų neužmirštuolių žiedelių sudėliojome žodį AČIŪ.

Ačiū mūsų tautą apgynusiems ir išsaugojusiems laisvę!

                                            Metodinio būrelio pirmininkė Asta Jankauskienė

Saugus gatvėje

Ankstyvas bet kokio elgesio ar įgūdžio mokymas yra kur kas efektyvesnis nei vyresniame amžiuje. Todėl tikrai verta eismo saugumo pagrindų mokyti jau ikimokyklinio amžiaus vaikus. Vaikai greitai išmoksta atpažinti kelio ženklus, įsimena taisykles, kaip, kada ir kur galima pereiti gatvę saugiai. Jei vaikai mokomi jų amžių atitinkančiomis priemonėmis, modeliuojant įvairias situacijas ir mokant, kaip jose elgtis, tuomet jie kelyje elgiasi saugiau.

Tačiau reikia nepamiršti, kad tėvų demonstruojamas elgesys kelyje yra pirmas ir vienas iš svarbiausių elgesio modelių, su kuriuo vaikas susiduria ir eidamas per gatvę, ir važiuodamas kartu su tėvais automobilyje. Tėvai yra tas pavyzdys iš kurių vaikai mokosi, koks elgesys yra tinkamas. Norėdami išmokyti vaiką saugiai kirsti gatvę, turime dažnai su vaiku eiti pasivaikščioti. Darželis yra tik pagalbininkas formuojant tinkamo elgesio kelyje įgūdžius Jau nuo antrųjų gyvenimo metų pabaigos vaikai ima intensyviai kopijuoti suaugusiųjų elgesį, jie jau pastebi ir tai, kaip tėvai eina per gatvę, giria ar keikia kitus eismo dalyvius vairuodami automobilį. O apie septintuosius gyvenimo metus vaikai ima kur kas geriau atpažinti, kur tėvų elgesys ir žodiniai pamokymai skiriasi.

Tinkamo elgesio mokymas nėra lengvas dalykas. Tinkamiausias saugaus eismo elgesio mokymo būdas – rodyti tinkamą pavyzdį. Ar visada tėvai, vaikus vesdami į darželį, sustoja prie perėjos, pažvelgia į kairę, į dešinę, po to vėl į kairę, ir tik tada ramiu žingsniu eina į kitą gatvės pusę. Tėvams reikėtų kaskart einant gatve su vaiku nepamiršti, kad jie yra modeliai, kurių elgesį jų atžalos kopijuoja. Vaikai mėgsta ritualus ir nuoseklumą, todėl tikslinga būtų kas kart jiems priminti saugaus elgesio taisykles. Negalima skubiai bėgti su vaiku per gatvę, degant raudonam šviesoforo signalui, net jei nėra atvažiuojančių automobilių. Viskas, ką vaikas išmoks – kad kartais galima gatvę kirsti bet kaip. Kol laukiate, kada užsidegs žalias šviesoforo signalas ir galėsite pereiti gatvę, galite kalbėtis apie saugumą kelyje. Reikia pasirūpinti, kad vaikai nežaistų arti gatvės. Vaikai ne specialiai neklauso tėvų nurodymų, tačiau nuoširdžiai juos pamiršt.

Mūsų įstaigos priešmo-kyklinukai realiai gatvėje tikrino savo žinias, ką reiškia kelio ženklai, šviesoforo spalvos, kaip saugiai pereiti gatvę. Kuo daugiau ir įvairesnių žinių vaikai gaus, tuo jie bus saugesni.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė auklėtoja metodininkė Asta Jankauskienė

Mamyčių šventė „Gėlių pieva Mamai“

Visos darželio grupės kruopščiai ruošėsi pačiai gražiausiai šventei – Motinos dienai. Repetavo kūrinėlius, savo rankomis pagamino spalvingas dovanėles.

Muzikos salė dvelkė pavasariniais žiedais, kurių kompozicijas kūrė ir pedagogai, ir vaikučiai. Kiekvienos grupės šventė išsiskyrė savo individualiais papuošimais ir koncertine programėle. Lopšelio „Saulės zuikučių“ grupės mažiausieji artistai per visą programėlę elgėsi drąsiai, neieškojo savo mamyčių. Tik šventės pabaigoje, paėmę jas už rankos, vedėsi į ratelį.

„Viščiukai“ taip pat dar nedideli, bet pakankamai išradingi. Pasipuošę varliukų karūnėlėmis, drąsiai deklamavo eilėraštukus, šoko ir dainavo ratelius. „Kačiukai“ spalvingai pasipuošė savo scenos vietą, džiugino mamytes savo skambiomis dainelėmis, muzikiniais žaidimais. Vyresniosios „Nykštukų“ grupės vaikučiai nuotaikingai sušoko ritminį šokį, kuris labai patiko mamytėms. Jie taip pat drąsiai deklamavo eilėraštukus apie mamytes. „Boružėlių“ grupė mamytėms ne tik paruošė meniškas dovanėles, bet ir skyrė joms savo skambiausias daineles ir šokį su širdutėmis apie pavasarį.

Mišri priešmokyklinė „Sveikuoliukų“ grupė mamyčių širdis suvirpino svajingu šokiu pagal dainelę „Tuk, širdele, tuk tuk“. Visi šventei paruošti numeriai išsiskyrė meniškumu. Reikėjo įdėti daug darbo, kad paruošti tiek sceninių dekoracijų, karūnėlių ir kitų atributų. Priešmokyklinės „Pelėdžiukų“ grupės vaikai savo mamytėms paruošė nuotaikingą vaidinimą, šoko ir dainavo, įteikė pavasariškas dovanėles.

Džiaugsmingiausias visų grupių šventinis momentas buvo tas, kai pabaigoje bendrame ratelyje linksmai sukosi ir vaikučiai, ir jų mamytės. Tuomet supranti, kaip vaikams labai reikia Mamytės meilės ir šilumos.

 

Skyriaus vedėja Valerija Ubartienė

„Lietuvos mažųjų žaidynės 2017“

Nuo sausio 4 dienos iki gegužės 31 d. Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigose vykdomas projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės 2017“, kuri organizuoja Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija. Projekto tikslai:
-populiarinti olimpines įdėjęs ikimokyklinio amžiaus vaikų tarpe.
-formuoti teigiamą požiūrį į kūno kultūrą ir sportą.
– tenkinti prigimtinį vaikų judėjimo poreikį.
-skatinti pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą , profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

Mūsų rajono ikimokyklinio ugdymo komandos varžėsi balandžio 5 dieną. Komandą sudarė 3 berniukai ir 3 mergaitės (Aironas Kidelis, Džesika Barvydaitė, Alanas Mirza, Minvilė Jančiutė, Jomantas Guoba, Augustė Švažaitė), bei pedagogai Violeta Poškienė, Asta Jankauskienė.

Varžybose mums atiteko 3 vieta. Vaikai grįžo nusiteikę žvaliai, linksmi ir pažadėję, kuo daugiau laiko skirti aktyviam judėjimui.

Asta Jankauskienė

KVIETIMAS !!!

Visus gegužio žiedlapius gležnus

Norėtume sudėti tau po kojom.

Už meilę, rūpestį, švelnius žodžius

Mieloji, Mama, tau dėkoju.

Kviečiame visas mamytes į mamyčių dienos šventę!

Gegužės 02 d.

9.30 val. – „Saulės zuikučių“ grupė
10.30 val. – „Viščiukų“ grupė
13.00 val. – „Sveikuoliukų“ grupė
15.00 val. – „Kačiukų“ grupė
16.00 val. – „Boružėlių“ grupė

Gegužės 03 d.

16.00 val. – „Nykštukų“ grupė

Gegužės 04 d.

15.30 val. – „Pelėdžiukų“ grupė

Skyriaus vedėja Valerija Ubartienė