Paukščių takas į gimtinę

“Pelėdžiukų” grupės pedagogės sukvietė tėvelius ir vaikučius į renginį “Paukščių takas į gimtinę”.

Renginys prasidėjo Brigitos Volskytės atliekama dainele, pritariant kanklėms (muzikos mokyklos mokytoja Auksė Nainytė).

Visus susirinkusius maloniai nuteikė etnografinio ansamblio “Ciruliukai” nuotaikingas pasirodymas (vadovė Jūratė Kesminienė).

Vaikučiai su tėveliais pasiskirstė į komandas ir visi kartu dalyvavo viktorinoje apie paukščius. Užduotys sekė viena po kitos: patarlės, priežodžiai, balsų pamėgdžiojimas, mįslės, paveikslų pažinimas ir daug dainų. Visos užduotys buvo susijusios su paukšteliais. Kiekvienos komandos dalyviai  labai nuotaikingai ir  entuziastingai stengėsi kuo greičiau atlikti jiems pateiktas užduotis. Surinktų balų skaičius nuolat šokinėjo tai vienos, tai kitos komandos naudai. Pasibaigus užduotėlėms ir suvedus rezultatus, paaiškėjo, kad visos komandos surinko vienodą balų skaičių. Nugalėjo draugystė ir puiki nuotaika. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais.

Dėkojame vaikučių tėveliams, kad jie taip gausiai susirinko ir buvo labai aktyvūs.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Asta Jankauskienė ir Valerija Ubartienė

Mažieji šaškių meistrai

Balandžio 4 dieną vyko, jau tradicinėmis tapusios, Akmenės rajono savivaldybės organizuotos ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų šaškių varžybos. Komandos, iš septynių darželių, rinkosi N. Akmenės lopšelyje darželyje „Atžalynas“.

Mūsų įstaigą atstovavo Beatričė Rimkevičiūtė, Emilija Žurauskaitė, Meinardas Galeckas iš priešmokyklinės „Pelėdžiukų“ grupės, pedagogė A. Jankauskienė ir Nojus Žurauskas iš priešmokyklinės „Bitučių“ grupės, pedagogė Snieguolė Bogužienė.

Varžybų tikslas – ugdyti sąmoningą, pilietiškai aktyvų, žingeidų žmogų. Vaikai skatinami domėtis ir pamėgti šaškių žaidimą. Šia veikla susidomėjo ne tik vaikai, bet ir tėveliai, kurie ir namuose su vaikais pažaidžia šaškėmis. Džiugu, kad net 2 prizines vietas iškovojo mūsų ugdytiniai, tai Beatričė Rimkevičiūtė, mergaičių tarpe tapo 1 vietos laimėtoja , o Nojus Žurauskas berniukų tarpe užėmė 3 vietą. Grįžus pasitiko grupės draugai ir skyriaus vedėja Valerija Ubartienė, kuri pasveikino nugalėtojus.

Asta Jankauskienė priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė.

SVEČIUOSE PAS DANTUKŲ FĖJĄ

Ventos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Berželis“ priešmokyklinių grupių vaikai apsilankė pas Dantukų Fėją (logopedė Laura Ivanovienė). Ji pakvietė vaikučius dalyvauti viktorinoje. Susiskirstę į Kandžiukų, Iltinukų, Kapliukų ir Krūminukų komandas, atlikinėjo įvairias užduotis; atsakinėjo į klausimus apie dantukų higieną; dėliojo dėliones; užbaigė posakį užklijuodami atitinkamą paveikslėlį, nuotaikėlėmis žymėjo sveikus ir nesveikus produktus dantukams.

Tarp užduotėlių vaikučiai aktyviai ir nuotaikingai mankštinosi, įmituodami raideles. Viktorinai baigiantis ir skambant Lauros dainelei apie dantukus, į salę atskubėjo Triušis (metodininkė Ingrida Žadeikienė). Jis pakvietė visus linksmai pašokti. Visiems viktorinos dalyviams įteikti diplomai ir Triušio sveikuoliškos vaišės.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Pakalniškienė

Akcija „Pasaulinė vandens diena“

Darželyje vyko renginys, skirtas pasaulinei vandens dienai paminėti.

Netikėtai į grupes įsiveržė du Vandens Lašeliai – sveikatos specialistė Jolanta Pakalniškienė ir metodininkė Ingrida Žadeikienė, jos vaikus pasveikino vandens dulksna. Krykštaujantiems vaikai linksmieji Lašeliai priminė, kad šiandien minima pasaulinė vandens diena. Jie vaikus pavaišino vandeniu, akcentavo apie vandens svarbą žmogaus organizmui. O grupių auklėtojoms Vandens Lašeliai uždavė klausimus ir mįsles apie vandenį, į kuriuos padėjo atsakyti ir vaikai.

Paminėdami šią dieną, norėjome skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Pakalniškienė

„LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNIŲ“ 2019 m. II – asis etapas

Jau penktus metus mūsų darželio ugdytiniai ir pedagogai dalyvauja Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“. Projekto organizatoriai (RIUKKPA) – respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija, kurios tikslas didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

„Mažųjų žaidynėse“ vaikai ne tik lenktyniauja, geba būti vikrūs, bet ir bendrauja, žaidžia, padeda vienas kitam. Tai šventė, iš kurios kiekvienas išeina ne tik su apdovanojimu, bet ir geriausiomis emocijomis, kurias sukelia sportas.

Š. m. kovo 22 d. Akmenės sporto rūmuose vyko Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės – 2019 – II – ojo etapo varžybos. Žaidynėse dalyvavo penkios rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos. Mūsų įstaigos komanda laimėjo ir pateko į finalinį festivalį, kuris vyks Palangoje.

Sveikinam „Viščiukų“ grupės komandą, atstovavusią mūsų įstaigai: Eliją Jančiūtę, Austėją Byčiutę, Rugilę Puidokaitę, Dominyką Urboną, Dovydą Aužbikavičių, Justą Kontenį. Dėkojame Austėjos mamytei už buvimą kartu ir palaikymą.

Grupės auklėtojos Rasa Užienė, Esmeralda Gerasimova

Kaziuko mugė

Kovo pradžioje darželyje šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė. Atrodo, renginys vyko senokai, tačiau atgarsiai apie šventę vaikų lūpose skamba ir šiandien: ,, ar tu prisimeni, kaip linksma buvo Kaziuko turguje“, ,, aš nusipirkau apyrankę“, ,, o aš pyragaitį…

Kaziuko mugė – laukiama šventė. Tai ne tik pirmoji pavasarį skelbianti šventė, bet ir puiki proga visiems kartu pasilinksminti. Kaip smagu nors kartą per metus pajusti bendrumą.

Šventei iš anksto ruošėsi visa darželio bendruomenė, tad nenuostabu, kad stalai ,,lūžo“ nuo įvairiausių prekių gausos. Renginio organizatoriams – Kaziui ( auklėtoja Danutė Kriaučiūnienė) ir Kazytei ( auklėtoja Snieguolė Bogužienė) pakvietus į mugę, prasidėjo tikras šurmulys, kurio nepakartosi. Buvo smagu.

Lietuvos mažųjų žaidynės

Visi darželio vaikučiai ir darbuotojai sportiškai nusiteikę rinkosi į salę, dalyvauti Lietuvos mažųjų žaidynėse. Susirinkusius pasveikinome ir pasiūlėme apšilti sportuojant pagal žaidynių dainelę. Visi su malonumu ir gera nuotaika tai atlikome.

Estafetėse dalyvavo penkios darželio grupės. Patys mažiausieji buvo sirgaliai ir savo skandavimais ir plojimais palaikė savo draugus. Dalyviai su užsidegimu ir noru laimėti puikiai atliko visas užduotis. Laimėjo draugystė ir kilnus poelgis. Nuotaika buvo puiki. Baigiamąjį žodį tarė darželio vedėja: visiems padėkojo už dalyvavimą, pasiruošimą, palinkėjo sėkmės kituose etapuose.

Visi dalyviai buvo apdovanoti Lietuvos mažųjų žaidynių I-ojo etapo diplomais.

Auklėtojos: R. Užienė, E. Gerasimova

,,Išsaugokiem ton, kon buočę palėka“

Kovo 7 d. Akmenės rajono Ventos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje ,,Berželis“, vyko renginys ,,Išsaugokiem ton, kon buočę palėka“. Skirtas paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, taip pat Žemaitijos (Žemaitėjes) 800 – ąsias metines.

Renginio metu mažieji darželio ugdytiniai kartu su muzikos mokytoja dainavo žemaitiškas daineles, dalinosi senoviniais receptais apie sveikatą, sekė žemaitišką pasaką. Įstaigos logopedė įsiliejo į renginį su pilna pintine prizų už atspėtus žemaitiškus žodelius. Žaidimo metu buvo patikrintos ne tik vaikų žinios, bet ir darželio vedėjos ir auklėtojų.

Visi pasirodė puikiai. Linkėjome vieni kitiems sveikatas, laimes, džiaugsmą ir žyvatos. Renginio pabaigoje vedėja apdovanojo vaikučius ir auklėtojas dalyvavusius konkursuose susijusius su žemaičių kalba.

Renginio organizatorės: logopedė Renata Janulienė, muzikos mokytoja Jūratė Kesminienė

Gražūs žodeliai iš mažos širdelės

2018 m. vasario 14 dieną darželyje “Berželis” paminėjome Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – Lietuvos gimtadienį. Gimtadienis džiugi šventė – tad į salę susirinkome pasipuošę trispalvėmis širdelėmis, apsirengę tautiniais rūbais. Pasigirdus tautinės giesmės melodijai, visi paminėjimo dalyviai – ir vaikai, ir suaugę – giedojome Lietuvos himną.

Dovanojome savam kraštui tai, kuo patys gyvename ir džiaugiamės – savo šypsenas, skambias dainas, linksmus šokius ir lietuvių poetų eiles, kurias deklamavo mažieji skaitovai: Matas Urbonas (“Nykštukų” grupė, aukl. Reda Petkevičienė); Lėja Varanavičiūtė (“Boružėlių” grupė, aukl. Danutė K.); Dominykas Urbonas, Austėja Byčiutė, Dovydas Aužbikavičius (”Viščiukų” grupė, aukl. Rasa U.); Sofija Kostiugovaitė, Deimantė Paušaitytė, Brigita Volskytė (“Pelėdžiukų” grupė, aukl. Asta J.); Viltė Pociūtė, Vilius Markušenko, Goda Kazlauskaitė (“Bitučių” grupė, aukl. Snieguolė B.).

Šventė suteikė daug džiugių emocijų vaikams, visai darželio bendruomenei. Nuoširdžiai dėkojame vieni kitiems už buvimą kartu.

Šventinio renginio vedėja Snieguolė Bogužienė