Su gimtadieniu, Lietuva!

Vasario 14 dieną skyriuje „Berželis“ liejosi melodijos, eilės, pynėsi šokių raštai, plojimai ir bendros dainos. Aidėjo vaikų klegesys ir veiduose neblėso šypsenos. Taip šventėme ir sveikinome Lietuvą su 100-uoju gimtadieniu.

Į gimtadienį visus, didelius ir mažus sukvietė Lietuvaitė (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Snieguolė B.) Mažieji Lietuvos piliečiai pagarbiai giedojo Lietuvos himną, prie širdelės pridėję ranką, reiškė meilę savo šaliai. Dovanojo savo Tėvynei eiles, dainas ir savo rankų darbelius, kuriais šventės pabaigoje papuošė Gedimino pilį.

Trijų spalvų fone pavyko supinti šypsenų ir meilės pynę Lietuvai!

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Snieguolė Bogužienė

Atrasti gerumą ir pasidalinti su kitais…

Adventas – tai dėkingumo, dovanojimo, gerumo, dalinimosi ir davimo kitiems laikotarpis. Tai metas, kai turime padėti vaikams suprasti, kad didžiausia ir gražiausia dovana yra besąlygiško davimo ir gerumo dovana kitam, rūpinimosi kitu veikla.

Darželyje su vaikais prie advento žvakelių daug kalbamės apie gerumą, užuojautą ir pagalbą, kaip mes jaučiamės padarę gerą darbelį kitam ir kodėl taip jaučiamės.

Todėl mielai prisijungėme prie Ventos gimnazijos organizuojamos gerumo akcijos beglobiams gyvūnams: pasiuvome gultus, nupirkome maisto šuniukams ir kačiukams.

„Sveikuoliukų“ grupės vaikai dėkingi tėveliams, grupės auklytėms ir kitiems, geros valios, žmonėms, kurie nuoširdžiai pažvelgė į kvietimą pagelbėti nuskriaustiems gyvūnėliams ir tuo pačiu parodė atjautos ir gerumo pavyzdį.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Snieguolė Bogužienė

SVEIKATINGUMO POPIETĖ „KUR PAGAUTI VITAMINĄ?“

Sveikai ir tinkamai maitinantis žmogaus organizmas aprūpinamas energija ir gyvybinei veiklai reikalingomis maistinėmis medžiagomis. Atliktų įvairių tyrimų duomenimis didelė dalis gyventojų turi blogus maitinimosi įpročius, vartoja per daug kaloringo maisto, o per mažai skaidulinių medžiagų. Sveiki mitybos įpročiai susiformuojami jau vaikystėje, todėl ypatingai svarbu tai pradėti kuo anksčiau.

Ventos gimnazijos ikimokyklinio skyriaus „Berželis“ darželio bendruomenė vaikams nuolat primena kaip svarbu sveikai maitintis, vedami pašnekesiai apie sveiką mitybą, įtvirtinamos žinios per įvairius meninio ugdymo užsiėmimus, organizuojamos parodėlės, dalyvauja „Sveikatiados“ projekte.

Lapkričio 14 dieną vyko sveikatingumo popietė „Kur pagauti vitaminą“ , vaikams buvo vaizdžiai perteikiama informacija panaudojant skaidres, pagal Hertos Matulionės – Burbienės knygutę „Vitaminai vaikų draugai“ . Kokie vitaminai ir kokiuose maisto produktuose jie gyvena, kas atsitinka kai jų trūksta, vaikams pasakojo sveikatos specialistė Jolanta Pakalniškienė. Kad įtvirtintų žinias apie sveikus ir maistingus produktus, vaikai padedami dailės mokytoja Ingridos Žadeikienės piešė juos, spalvino, aplikavo. Ritminės pertraukėlės metu, pagal dainą „ Saulė, saulė danguje“ vaikai pajudėjo ir įsidėmėjo, kad vitaminas D pagaunamas mėgaujantis saulės spinduliais.

Norint būti sveikiems, svarbu ne tik sveikai maitintis, būti fiziškai aktyviems, bet ir geros nuotaikos, todėl renginį užbaigėme judriu smagiu šokiu pagal dainelę „Gumi gumi“, kuris suteikė vaikams daug džiugių emocijų.

Tikiuosi, kad tokios popietės praturtina vaikų žinias ir jas įtvirtina.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Pakalniškienė

Žibintų ir Nykštukų šventė

Aplink viskas nurimsta, nutyla. Gamta panyra į sapną. Tuo laiku ir žmonės turėtų gyventi ramiau, daugiau laiko skirti savo vidiniam pasauliui.

Tykų lapkričio vakarą ikimokyklinio ugdymo skyriaus bendruomenė buvo sukviesta į „ŽIBINTŲ IR NYKŠTUKŲ ŠVENTĘ“. Įžiebti šviesą savo pačių pasigamintuose žibintuose ir savo sielose.

Esame dėkingi tėveliams, kurie atrado laiko kartu su vaikais sukurti savo žibintą.

Padedami Nykštuko, suradome tikrąją žibinto šviesą, nuo kurio vaikai įsižiebė ir savo žibintus. Visi šventės dalyviai kartu su Nykštuku (šokių mokytoja Rima Juškuvienė) pažaidėme keletą smagių žaidimų, paklausėme muzikos mokytojos Jūratės Petrošienės atliekamų dainelių apie šilumą ir šviesą.

Tikimės, kad žibintų švieselė perėjo į vaikų širdeles, o su savo žibintais parsinešta šiluma suteiks namams šilumos, artumo, jaukumo. Ir paskatins šeimą artimesniam, kūrybiškam artėjančių švenčių laukimui. Žmogus brandina idėjas savo pasąmonėje, kurias atėjus laikui realizuoja. Žibintų šventė sustiprina žmogų, pripildo jį vidinės šviesos, suteikia pasitikėjimo, įkvepia kūrybai ir suteikia daugiau vilties ir prasmės kiekvienai gyvenimo dienai. O laikas, visos šeimos praleistas kartu, ir rodomas pavyzdys savo vaikams, neįkainojami.

Sielos šviesa ir yra tikroji žibinto šviesa, kurią svarbu saugoti, prižiūrėti ir neleisti jai užgesti.

Meninio ugdymo mokytoja Ingrida Žadeikienė

Paspirtukų maratonas

Ventos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Berželis“ noriai prisijungė prie respublikinio projekto „Sveikatiada“. Tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą.

Mes, ikimokyklinio ugdymo skyrius „Berželis“ bendruomenė, priėmėme „Sveikatiados“ kvietimą pasidžiaugti besitęsiančiu rudeniu ir surengti Paspirtukų maratoną.

Maratono metu įrodėme sau ir kitiems, kad sveikai gyventi yra smagu!

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Snieguolė Bogužienė

 

Rudenėlio šventė „Kiškio darže“

Spalio 12d. darželyje tradiciškai organizuota Rudenėlio šventė „Kiškio darže“. Pagrindinis šventės tikslas – turtinti vaikų žinias apie rudenį. Visa tai pasiekta, dainuojant daineles, žaidžiant, susipažįstant su vaisiais, daržovėm,minant mįsles.

Vaikai į salę suėjo pasipuošę vaisių, daržovių karūnėlėmis, buvo ir lietaus lašeliai. Šventės vedėjai: Rudenėlis (auklėtoja Rita Račienė ) ir jo padėjėjas Kiškis (auklėtoja Edita Mikelskienė ) pasigyrė savo nudirbtais darbais: sunokintais vaisiais, užaugintomis daržovėmis. Vaikai puikiai žinojo vaisių ir daržovių pavadinimus, įminė beveik visas mįsles, žinojo, kokių medžių lapai slėpėsi Rudenėlio pintinėje, o kokia vaisių gausa…

Kiškis vis rodė savo užaugintas daržoves, o vaikai turėjo jas teisingai pavadinti. Šventės dalyviai smagiai dainavo daineles, šoko ratelius apie rudenį ir jo gėrybes. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Pakalniškienė papasakojo apie vaisiuose ir daržovėse esančius vitaminus, jų naudą sveikatai.

Kartu vyko ir rudens gėrybių parodėlė. Vaikų ir jų tėvelių fantazija beribė – darbeliai nuostabūs. Už dalyvavimą parodėlėje vaikai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiais „grybukais“. Vaikai džiaugėsi nuotaikinga švente. Smagu buvo pabūti kartu, pajusti kūrybos džiaugsmą ir pasidžiaugti auksaspalvio rudenėlio dovanomis.

„Kačiukų“ grupės auklėtojos Rita Račienė, Edita Mikelskienė

Solidorumo bėgimas 2017

Solidarumo bėgimas – jau tradiciniu tapęs organizacijos „Gelbėkit vaikus“ bėgimas, Lietuvoje rengiamas 4-ąjį kartą. Šio projekto tikslas yra ne tik surinkti lėšų, bet ir puoselėti solidarumą tarp skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos ir įvairaus amžiaus žmonių. Susibūrę bendrai sportinei veiklai vaikai, vedini kilnių tikslų, stengiasi nubėgti kuo daugiau solidarumo kilometrų ir padėti kitiems vaikams.

Mūsų Ventos darželio priešmokyklinukai jame dalyvauja jau 3 metus, nors mes nubėgta atstumą nematuojame kilometrais, bet vaikų ir entuziazmas, ir noras padėti kitiems, didelis. Solidarumo akciją remia tėveliai. Solidarumo bėgimo akcija padeda Zambijos vaikams, kurie gyvena skurde, dalis surinktų pinigų bus skirta medicinos punktui įrengti Chikabuke – pradinėje mokykloje, kur bus teikiama būtiniausia sveikatos priežiūros paslaugos vaikams nuo 3 iki 9 metų. Prieš dalyvaudami bėgime su vaikais kalbėjomės apie pagalbą, draugiškumą, užuojautą. Stengiamės jų mažose širdelėse pasėti gerumo daigelį.

   

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė auklėtoja metodininkė Asta Jankauskienė

MOKYTOJŲ DIENOS ŠVENTĖ

Tau, Mokytojau, šypsena.

Didžiausioj Tavo šventėj.

Ir mylinčių akių kalba –

Išmokyk mus gyventi.

 

Visi Mokytojai buvo pakviesti į muzikos salę. Šventinė nuotaika tvyrojo visame kame: rudeniu alsuojančios gėlės salėje, džiugiai besišypsantys vaikučiai ir patys mokytojai, tokie rimti ir susimąstę, pasipuošę. Šventės vedėja (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Snieguolė Bogužienė) šiltais žodžiais sveikino savo kolegas su tokia gražia profesine švente. Vaikučių būrys(ir mūsų mažųjų ugdytinių, ir gimnazijos mokinukų) deklamavo eiles, šoko ir dainavo. Juos paruošė mūsų pedagogės (Jūratė Petrošienė, Rima Juškuvienė ir Snieguolė Bogužienė). Malonus siurprizas buvo pačios muzikos mokytojos Jūratės Petrošienės atliekama daina, skirta savo kolegoms.

Mokytojus sveikino ir skyriaus vedėja Valerija Ubartienė. Ji įteikė padėkas už ilgametį ir nuoširdų pedagoginį darbą su pačiais mažiausiais ugdytiniais – ikimokyklinukais. Danutė Kriaučiūnienė jau 35 metus išdalino, kasdieną jais besirūpindama, tarsi antroji mama. Jūratė Petrošienė 30 metų moko darželiečius dainuoti ir šokti. Nei viena šventė nepraeina be šios mokytojos . Taip pat buvo pasveikinta naujai pas mus pradėjusi dirbti meninio ugdymo mokytoja Ingrida Žadeikienė.

Šventinių sveikinimų netrūko ir grupėse. Tėveliai kartu su vaikučiais sveikino pedagoges su jų švente.

Ir gamta pasveikino Mokytojus, pasipuošdama margaspalvėmis lapų kompozicijomis. Žiūri pro langą į auksaspalvį kilimą ir nejučia atsidūsti: prabėgo dar vieneri pedagoginiai metai. Atrodo, vargo ir rūpesčių kaip ir nebūta. Širdis džiaugsmingai suspurda. Ir tu supranti, kad dar privalai eiti į priekį, ten, kur klega mažieji tavo ugdytiniai.

Skyriaus vedėja Valerija Ubartienė

Akcija „Apibėk mokyklą“

Judėjimas būdingas žmogui nuo pat gimimo. Visas vaiko organizmas ir nervų sistema normaliai vystosi ir funkcionuoja, kai jis juda. Šiandienos vaikas mažai skatinamas judėti. Tokie judėjimą skatinantis žaidimai, kaip „gaudynės“, „klasės“, „slėpynės“ ir panašūs užleido vietą kompiuteriniams žaidimams, telefonams. Vaikai daug laiko praleidžia sėdėdami prie televizoriaus ir kompiuterio ekranų, į darželius atvežami automobiliais. Vaikai, nepatirdami judėjimo džiaugsmo ir negalėdami psichologiškai „išsikrauti“, tampa pasyvūs ir abejingi, prastėja imlumas informacijai. Sumažėja jų atsparumas ligoms, susilpnėja raumenys ir raiščių sistema, formuojasi netaisyklinga laikysena.

Vaikai turi judėti pagal savo fizines ir psichines išgales, laisvai, be didelės įtampos, pajusti judėjimo džiaugsmą ir malonumą. Todėl ir buvo nuspręsta prisijungti prie šios akcijos „Apibėk mokyklą“. Nes bėgimas lavina motorinius įgūdžius, fizines ypatybes (vikrumą, greitumą, ištvermę, jėgą). Bėgant suaktyvėja raumenų, kvėpavimo, kraujotakos sistemos, medžiagų apykaita. Bėgiodamas vaikas įgyja bendravimo patirties ir susipažįsta su aplinka, gerėja emocinė savijauta.

Akcija lengvai įgyvendinama, nereikalauja jokių papildomų išlaidų ar laiko. Kiekvienas vaikas bėga jam priimtinu tempu, ir norimą atstumą. O pabėgioję vaikai būna žvalesni, linksmesni, darbingesni, atidesni ir aktyvesni. Tam, kad vaikams susiformuotų įprotis bėgioti, reikia bent jau dviejų savaičių kasdieninio bėgimo. Mūsų įstaigos net 77 vaikai ir 10 suaugusiųjų dalyvavo akcijoje, vaikai džiaugėsi ir noriai bėgiojo, jų atsiliepimai tik teigiami.

Pedagogų metodinio būrelio pirmininkė Asta Jankauskienė

Akcija „Visa Lietuva šoka 2017“

Nuvilnijo smagi ir turininga akcija „Visa Lietuva šoka“, prie kurios prisijungė ir mūsų darželio bendruomenė, nuo mažiausiųjų iki visų kitų. Ši akcija populiarina lietuvišką tradicinį šokį. Šokdamas kiekvienas patiria tikrą džiaugsmą. Jis kyla iš to, kad tradicinį liaudies šokį ir nemokėdami nesunkiai galime sušokti – pakanka pasižiūrėti į kitus. Vienas iš svarbiausių akcijos tikslų – įtraukti į liaudies šokio sūkurį kuo daugiau visuomenės, kad būtų šokis kiekvienam prieinamas, išbandytas ir pamėgtas. Vaikučiai buvo linksmi, smagiai sukosi rateliuose ne tik su pedagogais, bet kartu ir su mamytėmis, kurios mielai prisijungė. Įstaigoje liaudies šokių vaikai mokosi visus metus, jais paįvairindami rytmečius ir šventes.

Metodinio būrelio pirmininkė Asta Jankauskienė