„Sportas tai jėga- lenktyniauja visa šeima“

Vaikas ima pavyzdį iš savo tėvų. Todėl aktyviai sportuodami tėvai, užkrečia ir vaikus. Aktyvaus laisvalaikio privalumas, tai šeimos būvimas kartu, kuris labai svarbus Jūsų vaikui. Visi žinome, kad šiandieniniame skubančiame pasaulyje, vis sunkiau randama laiko pabūti visai šeimai kartu. Todėl jau tapo tradicija, kasmet sukviesti šeimas kartu papramogauti, pasportuoti. Jos tikslas – draugiškai lenktyniauti, patirti judėjimo džiaugsmą, stiprinti ryšius su šeima. Čia žiūrovų nebuvo, pasikeisdami, sportavo visi. Entuziazmo, teigiamų emocijų netrūko. O nugalėtojai visi – svarbiausia gera nuotaika. Pramogą organizavo priešmokyklinio ugdymo pedagogės.

Asta Jankauskienė ir Snieguolė Bogužienė

 

Rudenio vėsos palytėtą

Rudenio vėsos palytėtą, rugsėjo 3dienos rytą, pailsėję, paūgėję, pastiprėję darželio bendruomenės nariai susirinko į šventinį „Susipažinimo rytmetį“.

Skambėjo linksmos vaikučių atliekamos dainelės, sukosi smagūs rateliai. Visi nusiteikę smagiai leisti, visus naujai prasidėjusius mokslo metus.

Visus susirinkusius pasveikino skyriaus vedėja Valerija Ubartienė.

Vaikų gynimo dienos rytmetis

Šį saulėtą, gražų, vasaros rytą vaikus ir darželio bendruomenę į lauko aikštyną pakvietė nuotaikingai skambanti, vaikų pamėgta muzika. Vaikai nešini įvairiaspalviais balionais, muilo burbulais, kreidelėmis atskubėjo čia, kur jų laukė nesudėtingos estafetės.

„Kačiukų“ grupės auklėtoja, Rita Račienė, pasveikino visus vaikučius su gražia vaikų švente, palinkėjo augti sveikiems, dideliems, būti geriems ir priminė vaikučiams, kad neužmirštų pasveikinti savo tėvelių su artėjančia tėvų diena.

Kaitinant karštai, vasariškai saulutei vaikai truputį pasportavę, pievelėje pūtė muilo burbulus, juos žaismingai gaudė, piešė kreidelėmis ant šaligatvio. Smagiai žaidė, šoko ir dainavo, netrūko skambaus vaikiško juoko.

Metodinio darbo organizatorė, Ingrida Žadeikienė, vaikus sudomino pakviesdama juos piešti ant maistinės plėvelės guašu. Tarp medžių ištemtoje plėvelėje galėjome džiaugtis vaikų kūryba. O ji tikrai spalvinga. Grožėjomės nupieštomis vasariškomis saulėmis, įvairiaspalvėmis gėlėmis, širdelėmis, debesėliais, žolyte…

Šventės pabaigoje, darželio vedėja, Valerija Ubartienė, sveikindama mažuosius su gražia, saulėta vaikų diena, pasidžiaugė vaikų gera nuotaika, jų vikrumu, gražiais piešinėliais ir įteikė jiems muzikinio spektaklio „Melagio pilis“ diskus,  pamalonino saldžiomis dovanėlėmis.

Šventiniam rytmečiui pasibaigus, vaikai dalinosi šventės įspūdžiais, džiaugėsi ir vaišinosi saldainiais.

                                                                                                                Vyresnioji auklėtoja Rasa Užienė

„Mielas vaike, praustis sveika“

Balandžio mėnesį grupėse vyko sveikatingumo popietės „Mielas vaike, praustis sveika“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vaikams parodė senosios animacijos filmuką „Kartūno gatvė“. Po filmuko peržiūros, aptarus mergaitės poelgius, sveikatos specialistė vaikams priminė, kaip dažnai reikia plautis rankytes, praustis, valytis dantukus, kad vaikai būtų sveiki ir švarūs.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Pakalniškienė

Paminėta judėjimo sveikatos labui diena

Gegužės 10 dieną minima Judėjimo sveikatos labui diena. Ji skirta visuotiniam fizinio aktyvumo skatinimui. Vaikui judėjimas – įgimta savybė, troškimas veikti, būti aktyviam.

Paminėdami šią dieną Ventos gimnazijos ikimokyklinio skyriaus „Berželis“ vaikučiai susirinko lauke. Skambant nuotaikingai muzikai, padarė mankštelę, kurią parodė šokių mokytoja Rima Juškuvienė. Vaikai išbandė savo vikrumą bėgdami nuo starto iki finišo, žaidė judriuosius žaidimus bei aktyviai sportavo.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Pakalniškienė

Svečiuose Kakė Makė

Užsimezgusi draugystė su Akmenės r. Dabikinės Vladimiro Zubovo mokykla tęsiasi. Balandžio 24 dieną įstaigoje apsilankė šios mokyklos būrelis moksleivių su pedagoge Lijana Kašėtienė, kurie atvežė visiems vaikučiams parodyti, koks yra „Kakės Makės svajonių gimtadienis“.

Smagi programėlė, su dainomis ir šokiais visus nuteikė smagiai. Mūsų priešmokyklinukai pasveikino Kakę Makę įteigdami kūrybinę dovanėlę „Pavasarinė dovana“.

Įstaigos metodinio būrelio pirmininkė Asta Jankauskienė

Skrybėlių paradas

Kas antri metai įstaigoje  vyksta mažasis madų šou „Skrybėlių paradas“, kuris pritraukia nemažą dalį ugdytinių bei jų tėvelių. Renginyje  dalyvavo net 33 modeliukai, jauniausiam dalyviui tik 3 metukai. Visus dalyvius daina pasveikino  priešmokyklinės grupės „Pelėdžiukai“ vaikai.

Vertinimo komisijos, kurios sudėtyje buvo skyriaus vedėja Valerija Ubartienė, meninio ugdymo pedagogė Ingrida Žadeikienė ir choreografijos mokytoja Rima Juškuvienė, laukė atsakingas darbas – įvertinti tėvelių pastangas kuriant su vaikais skrybėles ir įvertinti mažuosius demonstruotojus.

Renginys skirtas Lietuvos šimtmečiui, todėl galėjome išvysti ir tautine atributika papuoštas kepuraites. Džiugu buvo stebėti, kaip išdidžiai vaikai ėjo paruoštu podiumu, kaip pozavo profesionaliai fotografei, Sofijos mamytei Vaivai   fotostudijoje. Balsavo už kūrybiškumą, išradingumą, spalvingumą  visi žiūrovai.  Buvo nuspręsta įvertinti ir apdovanoti visus dalyvius. Renginį režisavo ir vedė Asta Jankauskienė ir Violeta Poškienė.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė auklėtoja metodininkė Asta Jankauskienė

Mažieji šaškių laimėtojai

Balandžio 17 d.Ventos gimnazijos ikimokykliniame skyriuje „Berželis“ vyko jau tradicija tapusios 5-7 m. amžiaus vaikų šaškių turnyras. Šaškės –patrauklus stalo žaidimas, vis labiau mėgiamas vaikų. Žaisdami vaikai išmoksta vertinti ir valdyti situaciją, ieškoti geriausių sprendimų būdų. Ugdomos  asmenybės savybes greitai ir išmintingai veikti, nuostatą draugiškai žaisti, mokėti ne tik laimėti, bet garbingai ir pralaimėti. Lavinamas vaikų dėmesys, loginis mąstymas, gebėjimas žaisti laikantis nustatytų taisyklių.

Vaikai varžėsi dėl galimybės atstovauti rajoninėse šaškių varžybose. Nugalėtojais tapo berniukų tarpe Arnas Girdžius ir Titas Pocius,  o mergaičių tarpe Ugne Valantinaitė  ir Deira Budrikaitė. 19d. varžybos vyko N.Akmenės l/d.“Buratinas“. Mūsų įstaigos ugdytiniams sekėsi gerai. Arnas Girdžius  užėmė 1 vietą berniukų tarpe (ped. Asta Jankauskienė), o Ugnė Valantinaitė 3, mergaičių tarpe (ped. Snieguolė Bogužienė). Visi vaikai buvo apdovanoto padėkomis ir knygelėmis, o nugalėtojai ir medaliais.

Metodinio būrelio pirmininkė Asta Jankauskienė

Šventinis Atvelykio rytmetis

Klegėdami, čiauškėdami, nešini Margučiais į salę rinkosi vaikučiai ir pamatė po didžiuliu kiaušiniu miegančią „Zuikienę“. Pažadinta Zuikienė labai apsidžiaugė dideliu būriu vaikų ir paprašė jų padėti papuošti kiaušinį. O kiaušinį puošėme, jau iš anksto pasiruoštomis juostomis ant kurių buvo panaudojant gamtinę medžiagą sukurti raštai pagal Lietuvių liaudies ornamentiką.

Su vyresniaisiais prisiminėme Atvelykio tradicijas, išmokome kiaušiniavimo  posmelį:

Aš mažas vaikelis, kaip pupų pėdelis

Prie slenksčio stoviu, kiaušinio noriu…

„Nykštukų“ grupė padainavo dainelę „Saulelė“, „Kačiukai“ pradžiugino gražiu eilėraštuku apie pavasarį. O koks Atvelykis be margučių ridenimo, riedėjo jie per rankytes, ridenome su lazdomis, riedėjo loveliais…

Visus gerus, linksmus vaikus Zuikienė pavaišino Zuikienės grybukais. Labai dėkoju auklėtojoms už pastangas, kūrybiškumą kuriant „Margučio“ raštus.

 

Metodinio darbo organizatorė Ingrida Žadeikienė

„Savaitė be patyčių“

Kovo 19-23 dienomis ypatingas dėmesys buvo skiriamas draugystei.  Vyko veiksmo savaitė „Be patyčių“. Vaikai įvairių veiklų metu aiškinosi, kas yra patyčios, kaip reaguoti į netinkamą kito vaiko elgesį. Daug kalbėjosi apie draugystę, kaip susidraugauti, o svarbiausia, kaip išsaugoti draugą.

Aiškinosi vaikai kas gali jiems padėti  jei yra skriaudžiami. Vaikai mokėsi patys pasakyti gražius žodžius draugui, piešė piešinėlius, darė draugystės knygą, atvirukus, draugystės delniukus .Taip rodydami dėmesį draugui. Žaidė situacinius žaidimus.  Vaikai suvokė, kad gyventi draugiškai yra kur kas maloniau ir smagiau.

Metodinio būrelio pirmininkė Asta Jankauskienė