Paroda Ventos miesto bibliotekoje

Tarsi baigiamasis mokslo metų akordas buvo surengta „Berželio“ bendruomenės darbų paroda, Ventos miesto bibliotekoje.

Iš gausybės per šiuos mokslo metus padarytų darbelių, parodai buvo artinki patys geriausi, grąžiausi, originaliausi. Švenčiamas Lietuvos 100 – metis , atsispindėjo vaikų darbuose, tai įvairios aplikacijos, karpiniai, piešinukai atlikti pačiomis įvairiausiomis technikomis. Originalumu pasižymėjo darbai iš antrinių žaliavų.

Esame labai dėkingi tėveliams, mamytėms ir močiutėms kurie mielai praturtino savo darbais mūsų organizuojamą parodą.

Metodinio darbo organizatorė Ingrida Žadeikienė

Respublikinės karpinių parodos „Apjuosiu gimtinę“ uždarymas

Visi gražūs dalykai turi pradžią ir pabaigą. Atrodo taip nesenai paskelbėme ir pakvietėme visas ikimokyklines įstaigas sudalyvauti  Respublikinėje  karpinių parodoje „Apjuosiu gimtinę“ skirtą Lietuvos 100 – mečiui paminėti.

Džiugu, kad į mūsų kvietimą atsiliepė, ir atsiuntė savo karpinius Alytaus, Kauno, Panevėžio miestų ikimokyklinių įstaigų auklėtojos su savo auklėtiniais. Dėkingi, kad ir artimiausi mūsų kaimynai Papilės S. Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“, Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Gintarėlis“, Naujosios Akmenės L/d „Atžalynas“ auklėtiniai atsiuntė savo darbelius .

Žinoma, didžiąją dalį ekspozicijos sudarė mūsų įstaigos auklėtinių, kuriems padėjo auklėtojos Snieguolė Bogužienė, Asta Jankauskienė, Danutė Kriaučiūnienė, dailės mokytoja Ingrida Žadeikienė darbeliai. Esame labai dėkingi mamytėms, kurios neliko abejingos, tai V. Žurauskienė, D. Vireikienė, V. Varanavičienė, S. Voverytė, M. Pociūvienė, I. Rakštienė, L. Joniškienė ir taip pat sudalyvavo šioje parodoje.

Karpiniai buvo eksponuojami Ventos regioninio parko, lankytojų centro parodų salėje. Vasario 28 dieną susirinkome paskutinį kartą pasidžiaugti, apžiūrėti  parodą ir visiems dalyviams padėkoti. Mažieji dainorėliai padainavo kelėta dainelių, Dovydas Aužbikavičius ir Amelija Kondrotaitė padeklamavo eilėraštukus, o visiems karpinių autoriams buvo įteiktos padėkos ir saldžios dovanėlės.

Padėkos buvo išsiųstos visiems parodos dalyviams.

Metodinio darbo organizatorė Ingrida Žadeikienė

Rudenėlio šventė „Kiškio darže“

Spalio 12d. darželyje tradiciškai organizuota Rudenėlio šventė „Kiškio darže“. Pagrindinis šventės tikslas – turtinti vaikų žinias apie rudenį. Visa tai pasiekta, dainuojant daineles, žaidžiant, susipažįstant su vaisiais, daržovėm,minant mįsles.

Vaikai į salę suėjo pasipuošę vaisių, daržovių karūnėlėmis, buvo ir lietaus lašeliai. Šventės vedėjai: Rudenėlis (auklėtoja Rita Račienė ) ir jo padėjėjas Kiškis (auklėtoja Edita Mikelskienė ) pasigyrė savo nudirbtais darbais: sunokintais vaisiais, užaugintomis daržovėmis. Vaikai puikiai žinojo vaisių ir daržovių pavadinimus, įminė beveik visas mįsles, žinojo, kokių medžių lapai slėpėsi Rudenėlio pintinėje, o kokia vaisių gausa…

Kiškis vis rodė savo užaugintas daržoves, o vaikai turėjo jas teisingai pavadinti. Šventės dalyviai smagiai dainavo daineles, šoko ratelius apie rudenį ir jo gėrybes. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Pakalniškienė papasakojo apie vaisiuose ir daržovėse esančius vitaminus, jų naudą sveikatai.

Kartu vyko ir rudens gėrybių parodėlė. Vaikų ir jų tėvelių fantazija beribė – darbeliai nuostabūs. Už dalyvavimą parodėlėje vaikai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiais „grybukais“. Vaikai džiaugėsi nuotaikinga švente. Smagu buvo pabūti kartu, pajusti kūrybos džiaugsmą ir pasidžiaugti auksaspalvio rudenėlio dovanomis.

„Kačiukų“ grupės auklėtojos Rita Račienė, Edita Mikelskienė

Rudens gėrybių parodėlė „Rudenėlis atkeliavo“

IMG_5142 (4)

Pilnas sodas kriaušių,

Obuolių gardžiausių.

Pilnos šakos slyvų linko,

Rudenėlis jas surinko.

Ruduo mums patinka ne tik dėl savo nepakartojamo grožio, bet ir dėl gausybės gėrybių. Menininkai tapo paveikslus, kad pavaizduotų rudens spalvas ir atspalvius. Juk ir pats ruduo yra gamtos dailininkas, nes jis mums pamėtėja neįtikėtinų spalvų kompozicijų.

Kaip ir kasmet, savo galeriją nusprendėme išpuošti rudens gėrybėmis. Parodėlėje „Rudenėlis  atkeliavo“ aktyviai dalyvavo visų grupių (netgi lopšelio) vaikučiai ir jų tėveliai. Ištisa galerijos palangė pasipuošė įvairiausiomis kompozicijomis iš uogų, daržovių ir vaisių. Vaikučiai kvietėsi savo tėvelius, kad pasidžiaugtų visi kartu pačių sukurtomis gamtos grožybėmis. Visa įstaigos bendruomenė grožėjosi šiais nuostabiais meniškais kūriniais.

FotorCreated

Skyriaus vedėja Valerija Ubartienė

Velykinė parodėlė Ventos miesto bibliotekoje

IMG_933

Visų darželio grupių vaikučiai ir jų pedagogai labai aktyviai įsijungė į velykinių darbelių ruošimą parodėlei, kuri buvo surengta Ventos miesto bibliotekoje. Ventiškiai turėjo galimybę pasidžiaugti išradingai ir kruopščiai sukurtomis puokštėmis, piešinukais ir kitomis spalvingomis velykinėmis kompozicijomis. Džiugu, kad parodėlei savo darbelius teikė ne tik grupių atstovai, bet ir kiti bendruomenės nariai. Už aktyvumą, geranoriškumą ir kūrybiškumą dėkojame Ritai Račienei, Aldonai Burdulienei, Vladui Danauskui, Snieguolei Bogužienei , Audronei Gartvikienei ir Danutei Kriaučiūnienei.

IMG_0274 IMG_0275
IMG_9384 IMG_9385

Pavaduotoja ugdymui Valerija Ubartienė

Eglučių parodos pristatymas Ventos bibliotekoje

 darzelio eglutes

Metai prasidėjo gražiais darbais. Norisi pasidžiaugti glaudžiu bendradarbiavimu su partneriais: biblioteka, neįgaliųjų klubu “Dalia". Malonu prisiminti renginio, vykusio Ventos miesto bibliotekoje, akimirkas. Susirinkome pasigėrėti neįgaliųjų klubo “Darbštuolių"būrelio rankdarbių paroda, pristatėme savo bendruomenės netradicinių eglučių parodėlę,,Ji ne tik skarota ir ne tik žalia".
Džiaugiamės bibliotekos darbuotojų Romos ir Daivos entuziazmu, kūrybiškumu, gebėjimu sutelkti miesto visuomenę. Čia durys atviros visiems – ir norintiems ką nors pamatyti, ir turintiems ką parodyti. Malonu, kad bendradarbiavimo saitai vis tvirtėja, numatomos gairės ateities užmojams.

IMG_4690 n IMG_4719

Kolektyvo tarybos pirmininkė D.Kriaučiūnienė

Netradicinių eglučių paroda „Ji ne tik skarota ir ne tik žalia“

IMG_6367

Nutilus švenčių šurmuliui, pailsėję įsiliejome į kasdieninių darbų sūkurį. Mintimis norisi sugrįžti į praėjusius metus ir pasidžiaugti. Pasidžiaugti įstaigos renovacija; pasidžiaugti visais, darniai dirbančiais bendruomenės nariais, nestokojančiais entuziazmo ir kūrybiškumo; pasidžiaugti įstaigos tarybos veikla.

Ruošiantis Kalėdų šventėms, įstaigos taryba paskelbė netradicinių eglučių konkursą. Dėkoju visiems, aktyviai dalyvavusiems – Vladislovui ir Danutei, Snieguolei ir Redai, Birutei ir Ritai R., Audronei ir Liudai, Gintautui ir Adėlei, taip pat ugdytiniui Juliui. Jų nuostabūs darbai papuošė įstaigos galeriją. Renkant eglę karalienę, „varžėsi“ dvi eglutės. Tai Audronės ir Danutės V. darbai. Auklėtojos Audronės eglutė tapo egle karaliene. Labai gerai įvertinta ir sekretorės Danutės meniška, kruopščiai numegzta eglutė. Danutės V.darbas taip pat dalyvavo Delfi foto konkurse „Rankų darbo kalėdinės puošmenos“, kuriame laimėjo IV-ą vietą.

Šiuo metu netradicinių eglučių paroda „Ji ne tik skarota ir ne tik žalia“ vyksta miesto bibliotekoje. Kviečiame apsilankyti.

IMG_0091 IMG_0116
IMG_0121 IMG_6365

Įstaigos tarybos pirmininkė Danutė Kriaučiūnienė

Rudens gėrybių parodėlė „Rudens karalystėj daržovių puota“

IMG_5686
Vos ruduo tik prasidėjo,

Dėdė Derlius atidundėjo.

Obuolių pilni maišai-

Džiaugiamės visi labai.

Rudens artuma su kiekviena diena tampa vis aiškesnė. Diena ima lenktyniauti su naktimi – tada ir pajuntame švelnų rudens dvelkimą. Pažvelgiame į susimąsčiusį klevą, kuris iš lėto margina rudenišką kilimą auksaspalviais lapais. Ir džiaugsmingai suvokiame, kad ruduo visas mūsų mintis ir svajas nudažė ryškiomis spalvomis…

Besidžiaugdami rudens paskleista įvairių spalvų palete, užaugintu gausiu derliumi, nusprendėme RUDENĖLĮ pasikviesti į savo darželį. Todėl, kaip ir kiekvienais metais, surengėme tradicinę rudens gėrybių parodėlę, kurią pavadinome „Rudens karalystėj daržovių puota“. Visą savaitę tėveliai kartu su vaikučiais kūrė iš vaisių, daržovių ir gamtinės medžiagos įvairiausius personažus ir siužetus. Įstaigos galerija pasipuošė įvairiaspalviais parodėlės eksponatais. Vaikai ir jų tėveliai, darydami įvairius darbelius iš vaisių, daržovių ir kitų rudens gėrybių, nustebino visus savo išradingumu, kūrybiškumu, meniškumu. Parodėlė pritraukė daug lankytojų, kurie džiaugėsi, kad kiekvienas darbelis savaip gražus ir įdomus.

Dėkojame vaikučiams ir jų tėveliams už kūrybiškus darbelius ir aktyvų dalyvavimą parodėlėje.

IMG_5713 IMG_5802
IMG_5805 IMG_5731

Paruošė pavaduotoja ugdymui Valerija Ubartienė

Akcija „Tūkstantis gervelių“

IMG_4434

Mūsų darželis įsitraukė į sveikatinimo projekto „Nedelsk“ organizuojamą „Tūkstančio gervelių“ akciją. Visi įstaigos pedagogai aktyviai atsiliepė į šį kvietimą. Grupių auklėtojos ir vyresnieji vaikučiai popierines gerveles lankstė su dideliu nuoširdumu ir tikėjimu, kad kiekviena gervelė ligoniams suteiks jėgų, vilties ir tikėjimo. Išlankstytos gervelės buvo pristatytos į metodinį kabinetą. Visi pasidžiaugė, kad jų išties nemažai – 435. Rožines gerveles padovanojome Ventos poliklinikai. Medikės padėkojo mūsų bendruomenei už darbštumą ir nuoširdumą. O visas gerveles patalpino priimamajame, kad jos džiugintų lankytojus, suteiktų jiems viltį pasveikti.

IMG_4421 IMG_4423
IMG_4490 IMG_4428

Pavaduotoja ugdymui Valerija Ubartienė

Konkursas „Gražiausia Kalėdinė atvirutė“

DSCN1423 Mūsų darželio vaikučiai dalyvavo UAB „Eternit Baltic“ atstovų surengtame konkurse „Gražiausia Kalėdinė atvirutė“. Pedagogų komisija atrinko 5 darbelius (atvirutes), kurias padarė dailės studijos (vadovas Vladas Danauskas), Boružėlių“(auklėtoja Snieguolė Bogužienė) ir „Pelėdžiukų“(priešmokyklinio ugdymo pedagogė Asta Jankauskienė ) grupių vaikai. Šie darbeliai buvo pristatyti rajoniniam konkursui. Pagrindinio prizo – namelio – mūsų vaikučiai nelaimėjo. Tačiau UAB „Eternit Baltic“ atstovai apsilankė mūsų įstaigoje ir apdovanojo konkurso dalyvius, įteikdami popierinius namelius, pilnus saldainių. Esame dėkingi UAB „Eternit Baltic“ už suorganizuotą konkursą ir gautus prizus.

DSCN1406 DSCN1420

Pavaduotoja ugdymui Valerija Ubartienė