Svečiuose pas drugelius

Gegužės 2 dieną, priešmokyklinės grupės „Pelėdžiukai“ ugdytiniai lankėsi Akmenės krašto muziejuje. Susipažino su ekspozicijomis, senoviniais daiktais, liaudies menininkų darbais.

Dideli susidomėjimą sukėlė mineralų ir fosilijų kolekcija. Fosilijos – juros periodo gyvūnų suakmenėjusios liekanos: amonitų kiaukutai, belemnitų skeleto dalys, dar vadinami „velnio pirštais“, įvairių moliuskų kiaukutai, kitų vandenyje gyvenusių gyvūnų ir augalų liekanos ar žymės akmenyje. Susižavėjo vaikai  ir didžiule drugelių kolekcija.

Smagiausia dalis  – tai gyvų drugelių stebėjimas. Čia jie susipažino su drugelio gyvenimo ciklu, stebėjo, kaip drugeliai maitinasi vaisiais. Vaikams kilo nemažai klausimų. Po to vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Drugelio vėlimas“. Daug įspūdžių, žinių, teigiamų emocijų  išvykos metu patyrė vaikai.

Priešmokyklinės grupės pedagogė, mokytoja metodininkė Asta Jankauskienė

KELIONĖ Į KNYGŲ ŠALĮ

Š.m. kovo 21d. „Viščiukų“ grupės ugdytiniai su auklėtojomis apsilankėme miesto bibliotekoje. Kelionės tikslas: sužadinti vaiko domėjimąsi knyga, padėti ją pamilti, sužinoti, kur laikomos knygos, susipažinti su bibliotekininko profesija.

Šiltas bibliotekos darbuotojų priėmimas mažiesiems suteikė gerą nuotaiką, suteikė daug įspūdžių.

Bibliotekininkė Daiva Balčiūnaitė parodė daug vaikiškų, spalvingų knygelių, pasiūlė jas pavartyti ir susipažinti su įvairiais knygučių personažais. Vaikučius nustebino su netradicinėmis lėlytėmis. Parodė filmuką „Stebuklingos skraidančios Moriso Lesmuro knygos“. O geroji bibliotekininkė Roma Miltinienė leido mažiesiems bibliotekoje truputį atsipalaiduoti ir pažaisti tarp knygų labirintų, surasti pasislėpusius draugus. Viešnagė šilta ir prasminga.

Grupės auklėtojos Rasa Užienė, Esmeralsa Gerasimova

Mažieji šaškių meistrai

Balandžio 4 dieną vyko, jau tradicinėmis tapusios, Akmenės rajono savivaldybės organizuotos ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų šaškių varžybos. Komandos, iš septynių darželių, rinkosi N. Akmenės lopšelyje darželyje „Atžalynas“.

Mūsų įstaigą atstovavo Beatričė Rimkevičiūtė, Emilija Žurauskaitė, Meinardas Galeckas iš priešmokyklinės „Pelėdžiukų“ grupės, pedagogė A. Jankauskienė ir Nojus Žurauskas iš priešmokyklinės „Bitučių“ grupės, pedagogė Snieguolė Bogužienė.

Varžybų tikslas – ugdyti sąmoningą, pilietiškai aktyvų, žingeidų žmogų. Vaikai skatinami domėtis ir pamėgti šaškių žaidimą. Šia veikla susidomėjo ne tik vaikai, bet ir tėveliai, kurie ir namuose su vaikais pažaidžia šaškėmis. Džiugu, kad net 2 prizines vietas iškovojo mūsų ugdytiniai, tai Beatričė Rimkevičiūtė, mergaičių tarpe tapo 1 vietos laimėtoja , o Nojus Žurauskas berniukų tarpe užėmė 3 vietą. Grįžus pasitiko grupės draugai ir skyriaus vedėja Valerija Ubartienė, kuri pasveikino nugalėtojus.

Asta Jankauskienė priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė.

„LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNIŲ“ 2019 m. II – asis etapas

Jau penktus metus mūsų darželio ugdytiniai ir pedagogai dalyvauja Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“. Projekto organizatoriai (RIUKKPA) – respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija, kurios tikslas didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

„Mažųjų žaidynėse“ vaikai ne tik lenktyniauja, geba būti vikrūs, bet ir bendrauja, žaidžia, padeda vienas kitam. Tai šventė, iš kurios kiekvienas išeina ne tik su apdovanojimu, bet ir geriausiomis emocijomis, kurias sukelia sportas.

Š. m. kovo 22 d. Akmenės sporto rūmuose vyko Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės – 2019 – II – ojo etapo varžybos. Žaidynėse dalyvavo penkios rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos. Mūsų įstaigos komanda laimėjo ir pateko į finalinį festivalį, kuris vyks Palangoje.

Sveikinam „Viščiukų“ grupės komandą, atstovavusią mūsų įstaigai: Eliją Jančiūtę, Austėją Byčiutę, Rugilę Puidokaitę, Dominyką Urboną, Dovydą Aužbikavičių, Justą Kontenį. Dėkojame Austėjos mamytei už buvimą kartu ir palaikymą.

Grupės auklėtojos Rasa Užienė, Esmeralda Gerasimova

,,Mona šalelė, poiki Lietuvelė“

Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti  Papilės S. Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Kregždutė“ vyko rajono ikimokyklinio ugdymo vaikų meninio skaitymo konkursas ,,Mona šalelė, poiki Lietuvelė“, kuriuo siekiama ugdyti vaikų pilietiškumą ir tautiškumą, skatinti pažinti ir puoselėti Žemaitijos tradicijas, papročius. Pakalbėti žemaitiškai, susirinko 15 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo amžiaus vaikų iš visų rajono darželių, kartu atvyko jiems pasiruošti padėję pedagogai.

Vertinimo komisiją sudarė gimnazijos švietimo skyriaus vadovė Kristiną Dorofėjienę, pradinių klasių mokytoja metodininkė Dalia Karvelytė bei rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Nijolę Lukauskaitė.

Mūsų įstaigai atstovavo net trys dalyviai – Sofija Kostiugovaitė (6 m.) labai išraiškingai ir įtaigiai pasekė ,,Pasaką aple vuora ė mosė bluogiokė“ (mokytoja Asta Jankauskienė), Dovydas Aužbikavičius (5 m.) drąsiai deklamavo ,,Žemaitiejou…“(mokytoja Rasa Užienė), o šešiametė Brigita Volskytė (mokytoja Jūratė Kesminienė) užtraukė dainą ,,Ein per žemi museleli“.

Konkurse pralaimėjusių nebuvo: visiems skaitovams už dalyvavimą buvo įteikti padėkos raštai, o konkurso komisijai nutarus prizinių vietų neskirti, atminimo dovanėlės įteiktos „truopniausiems pasakoriams“ – Saulei Momkauskaitei, Sofijai Kostiugovaitei, Emai Stulpinaitei ir Rėjui Mačiui. Padėkos raštais apdovanoti ir vaikus padėję rengti pedagogai.

Konkursas ,,Mona šalelė, poiki Lietuvelė paliko daug gražių įspūdžių, smagu buvo išgirsti tarmišką žodį, skambantį iš vaikų lūpų.

Asta Jankauskienė įstaigos pedagogų metodinio būrelio pirmininkė

Saldi pamokėlė Šiaulių „Rūtos“ saldainių fabrike

Gruodžio 6 dieną priešmokyklinių grupių ugdytiniai, lydimi pedagogių Snieguolės Bogužienės, Astos Jankauskienės ir Valerijos Ubartienės, vyko į Šiaulių „Rūtos“ saldainių fabriką ir dalyvavo edukacinėje programoje „Šokolado kelias“.

Apsilankę muziejuje vaikai susipažino su šokolado istorija, sužinojo, kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams. Išgirdo apie ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“.

Įdomiausia ir smagiausia išvykos dalis buvo šokolado dirbtuvėlėse, kur vaikai tapo šokoladinių saldainių meistrais. Išklausę ir pamatę, kaip gaminami rankų darbo saldainiai, netrukus ir patys gamino savo šokoladinius skanumynus. Savo gamybos saldainius, susidėję į paruoštas dėžutes, parvežė lauktuvių savo tėveliams, sesutėms ir broliukams.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Snieguolė Bogužienė

FUTBOLO FESTIVALIS -2018

Lapkričio 14 d. N. Akmenės sporto rūmuose susirinko Akmenės rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų komandos ir išbandė savo jėgas žaisdami futbolą.

Mūsų įstaigos komandą sudarė priešmokyklinių grupių vaikai – Domas Mikelskis, Darijus Juozapavičius, Dajus Jurevičius, Beatričė Rimkevičiūtė, Elanas Statkus, Kernius Šliauteris, Deimantė Paušaitytė, Goda Kazlauskaitė ir pedagogės Asta Jankauskienė, Snieguolė Bogužienė.

Festivalyje dalyvavo 7 ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Nors nepatekome į finalininkų gretas, bet patyrėme judėjimo džiaugsmą, smagų žaidimą komandoje. Apdovanoti medaliais parvežėme į įstaigą ne tik futbolo kamuolį, bet ir taurę, padėkos raštą.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė auklėtoja metodininkė Asta Jankauskienė

Pažintis su paukščiais

Spalio 12 dieną Ventos regioninio parko ekologas Nerijus pakvietė priešmokyklinių grupių ugdytinius į lankytojų centrą, sudalyvauti edukacinėje pamokėlėje apie mūsų krašto paukščius: erelį, griežlę ir tulžį. Veiklos metu vaikai atliko interaktyvias ir linksmas užduotis, kurias sugalvojo ir pravedė savanoriai Alessandro iš Italijos ir Antonio iš Portugalijos.

Vaikų aktyvumas ir teigiamos emocijos veiklos metu bylojo apie puikiai organizuotą pamokėlę, o įspūdžių dalinimosi ir kitą dieną – apie nepamirštas ir įgytas žinias.

Nuoširdžiai dėkojame lankytojų centro darbuotojams už bendradarbiavimą ir už suteiktą galimybę patirti pažinimo džiaugsmą.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Snieguolė Bogužienė

Aš saugus, kai žinau

Dar nemažai eismo nelaimių įvyksta, kuriose nukenčia vaikai. Visų mūsų rūpesčio ir pastangų dėka, gali sumažėti nukentėjusių vaikų skaičius. Nuo pat mažens vaikus reikia pradėti mokyti saugaus elgesio gatvėje.

Ventos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Berželis“ grupėse saugaus eismo įgūdžius darželio auklėtojos įgyvendina per vaikų kasdieninę veiklą. Rugsėjo 6 dieną priešmokyklinių grupių vaikai kartu su auklėtojomis Asta Jankauskiene, Snieguole Bogužiene ir sveikatos priežiūros specialiste Jolanta Pakalniškiene vykdė sveikatingumo išvykas „Aš saugus, kai žinau“. Vaikštinėdami po Ventos miestą, vaikai mokėsi saugiai elgtis gatvėje, išmoko taisyklingai pereiti gatvę paprastoje perėjoje ir padedami šviesoforo, susipažino su įvairiais kelio ženklais, buvo susikaupę ir dėmesingi.

Ikimokyklinio amžiaus vaikų sugaus eismo įgūdžius formuoja ne tik darželio pedagogai, bet ir tėvai, kiti šeimos nariai, todėl jie taip pat privalo mokėti eismo taisykles ir padėti vaikams įgyti praktinių įgūdžių. Tik nuo mūsų gero pavyzdžio priklausys rezultatai, kaip formuosis mūsų vaikų elgsena.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Pakalniškienė