Gamta – pirmoji pažinimo knyga

„Gamta – vienas galingiausių žmogaus auklėjimo veiksnių, ir kruopščiausias auklėjimas be šito veiksnio visuomet bus sausas, vienpusis, nemaloniai dirbtinis“.
K. Ušinkis

Norint vaiką priartinti prie gamtos ir suteikti žinių apie ją, reikia ne tik kalbėti, pasakoti, bet ir stebėti natūraliai. Kaip sako M. Montesori, vaikas yra pats geriausias gamtos stebėtojas. Tačiau neužtenka vaiką išvesti į gamtą ir jį paleisti bėgioti, bet reikia su juo bendrauti, domėtis, kuo jis domisi, ir prireikus duoti trumpus nurodymus. Kad jis natūraliai ja džiaugtųsi ir gamta būtų jo pirmoji pažinimo knyga.

Priešmokyklinio ugdymo grupė „Sveikuoliukai“ grupinę veiklą apie medžius, tęsė tikrovėje. Išėjome į Ventos miestelį ieškoti ąžuolo, klevo, beržo, kaštono. Juos paliesti, pamatuoti, pastovėti po medžiu ir pasigrožėti skirtingomis medžių lajomis. Prisirinkę rudens išmargintų lapų, grupėje kūrėme meninius darbelius. O grupėje pakalbėję apie vorus ir voratinklius, jų ieškojome ir tyrinėjome per padidinamą stiklą darželio aplinkoje.

Džiugu, kad pažintį su medžiais ir gyvąja gamta galėjome pratęsti edukacinės veiklos metu – keliaudami Ventos pušyno pažintiniu taku, į kurią priešmokyklinukus pakvietė Ventos regioninio parko ekologas Nerijus.

Edukacinės veiklos metu stebėjome, ieškojome, spėliojome ir ragavome gamtos dovanas. Daug teigiamų emocijų vaikams suteikė rastos musmirės, kurios savo spalvingomis kepurėlėmis atkreipė visų dėmesį. Smagi veiklos dalis buvo – pro žiūronus stebėti paukščius.

Džiugu, kad pasivaikščiojimo metu matėsi didelis vaikų noras pažinti, kuo įvairesnius augalus, pamatyti ir išgirsti, kuo daugiau paukščių. Dėkojame ekologui Nerijui už puikią galimybę kitaip pažvelgti į mums įprastą ir dažnai lankomą gamtos kampelį.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Snieguolė Bogužienė