Duonutės kelias su priešmokyklinukais

Lietuviai jau nuo seno brangina duoną, vadina ją šventa, ji pelnoma sunkiu darbu. Retas valgydamas duonelę pagalvoja, koks ilgas ir nelengvas duonelės kelias iki mūsų stalo. Mūsų senoliai, riekdami duonelę galvojo apie jos skalsumą, brangumą, šventumą. Viso šito trūksta mūsų vaikams, jų žinios apie duoną, dažniausiai užsibaigia parduotuvėje, nes iš čia duonelė patenka ant jų stalo. Todėl, sužinoję, kad Urvikių kultūros centro darbuotojai yra parengę edukacinę programą „Duonutės kelias“ nutarėme apsilankyti su Ventos priešmokyklinukais.

Jau prieš išvyką „Pelėdžiukų“ grupės vaikai nagrinėjo temą apie grūdo kelionę iki stalo. Atvykus į Urvikius visus pasitiko Gaspadorius, kuris smagiai nuteikė 3 valandų edukaciniai programai, kurios metu visus linksmins ir folkloro ansamblis. Pirmiausia vaikai buvo supažindinti su aplinka, su senovės duonos kepimo papročiais ir tradicijomis. Vaikams buvo parodyti senoviniai rakandai.

Pažiūrėję filmuką apie duonelės gimimą, vaikai dalyvavo smagioje viktorinoje, patikrindami savo žinias, ir laimėdami įvairius prizus. O po to smagiausia dalis – patys vaikai formavo duonelės kepaliukus ir juos pasižymėję nešė į krosnį. Kol duonutė kepė vaikai vaišinosi senoviniais, kaimiškais valgiais – bulvytėmis, kastiniu, žirniu koše su spirgučiais, obuolių pyragu bei kvapnia kmynų arbata. Pasistiprinę žaidė liaudies žaidimus, dainavo dainas, šoko linksmus ir nuotaikingus šokius. Kaip džiaugėsi mažieji gavę savo darytą duonos kepaliuką, šiltą, kvepiantį nešėsi priglaudę , kad galėtų grįžę į namučius vaišintis su šeima ir perduoti jiems tai ką patyrė, pasidalinti įspūdžiais ir emocijomis.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė auklėtoja metodininkė Asta Jankauskienė