Akcija „Apibėk mokyklą“

Judėjimas būdingas žmogui nuo pat gimimo. Visas vaiko organizmas ir nervų sistema normaliai vystosi ir funkcionuoja, kai jis juda. Šiandienos vaikas mažai skatinamas judėti. Tokie judėjimą skatinantis žaidimai, kaip „gaudynės“, „klasės“, „slėpynės“ ir panašūs užleido vietą kompiuteriniams žaidimams, telefonams. Vaikai daug laiko praleidžia sėdėdami prie televizoriaus ir kompiuterio ekranų, į darželius atvežami automobiliais. Vaikai, nepatirdami judėjimo džiaugsmo ir negalėdami psichologiškai „išsikrauti“, tampa pasyvūs ir abejingi, prastėja imlumas informacijai. Sumažėja jų atsparumas ligoms, susilpnėja raumenys ir raiščių sistema, formuojasi netaisyklinga laikysena.

Vaikai turi judėti pagal savo fizines ir psichines išgales, laisvai, be didelės įtampos, pajusti judėjimo džiaugsmą ir malonumą. Todėl ir buvo nuspręsta prisijungti prie šios akcijos „Apibėk mokyklą“. Nes bėgimas lavina motorinius įgūdžius, fizines ypatybes (vikrumą, greitumą, ištvermę, jėgą). Bėgant suaktyvėja raumenų, kvėpavimo, kraujotakos sistemos, medžiagų apykaita. Bėgiodamas vaikas įgyja bendravimo patirties ir susipažįsta su aplinka, gerėja emocinė savijauta.

Akcija lengvai įgyvendinama, nereikalauja jokių papildomų išlaidų ar laiko. Kiekvienas vaikas bėga jam priimtinu tempu, ir norimą atstumą. O pabėgioję vaikai būna žvalesni, linksmesni, darbingesni, atidesni ir aktyvesni. Tam, kad vaikams susiformuotų įprotis bėgioti, reikia bent jau dviejų savaičių kasdieninio bėgimo. Mūsų įstaigos net 77 vaikai ir 10 suaugusiųjų dalyvavo akcijoje, vaikai džiaugėsi ir noriai bėgiojo, jų atsiliepimai tik teigiami.

Pedagogų metodinio būrelio pirmininkė Asta Jankauskienė