Adventas „Gerumo sėklytė vaiko širdelėje“

Prasidėjus adventiniam laikotarpiui aplankiau priešmokykline grupes aptarėme prasidėjusį laikotarpį. Pasekiau vaikams Lietuvių liaudies  pasaką  „Kaip žmogus laimės ieškojo“ kuri mus pamokė,kad už gerus darbus atlyginama gerumu. Aptarėme kokius gerus darbus galėtų vaikai padaryti ir, kad šiuo adventiniu laikotarpiu ypatingai pasistengsime daryti gerus darbus.  O aptarti kaip jiems sekėsi pakviečiau susitikti Advento vakaronėje gruodžio 13 dieną. Dar vienas namų darbas buvo,  kartu su tėveliais pasigaminti eglutės žaisliuką iš gamtinės medžiagos.

Taigi besibaigiant antrajai Advento savaitei vaikai su mamytėmis, tėveliais, močiutėmis ir seneliais nešini savo pasigamintais žaisliukais susirinko į advento vakarone.

Degantis – spragsintis židinys, žvakių šviesa, švelnus kanklių skambesys sutelkė vaikų dėmesį. Pagal mūsų senolių papročius, žaidėme ramius žaidimus, prisiminėme Lietuvių liaudies tautosaką, vijome siūlus,  vaikai išvardino savo padarytus gerus darbus, būrėmės, vaišinomės pasniko valgiais.Vaikai papuošėme eglutę pačių padarytais žaisliukais.

Ramus, šiltas, jaukus buvo šis vakaras, o kad to jaukumo parsineštų į namus, kiekviena šeima pasidarė po Angeliuką.

Dėkoju tėveliams skyrusiems laiko produktyviam pabuvimui su savo vaiku gaminant eglutės žaisliuką, pavakarojus kartu su darželio bendruomene.

Ačiū Ventos muzikos mokyklos mokytojai Auksei Nainytei ir jos mokinukėms sesėms Brigitai ir Egistinai  Volskytėms, Amelijai ir Emai Kondrotaitėms, papuošusioms savo dainelėmis mūsų vakaronę.

Gražios prasmingos mūsų liaudies tradicijos  ir papročiai, tad puoselėkime jas ir perduokime jaunajai kartai.

Ventos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Berželis“ metodininkė Ingrida Žadeikienė